• K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 
  K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 

  K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 

   

 • KARATE- LUBELSZCZYZNA
  KARATE- LUBELSZCZYZNA

  K  A  R  A  T  E - LUBELSZCZYZNA ! :-)

 • KARATE LUBELSZCZYZNA
  KARATE LUBELSZCZYZNA

  K  A  R  A  T  E -LUBELSCZYZNA :-) !

 • KARATE LUBELSZCZYZNA
  KARATE LUBELSZCZYZNA

  Karate- L U B E L S Z C Z Y Z N A !:-)

 • KARATE- LUBELSZCZYZNA
  KARATE- LUBELSZCZYZNA

  OBÓZ LETNI- OKUNINKA- 20- 27.08.2023 r.- TRWAJĄ ZAPISY- ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 

 

 

Zapraszamy na stronę LZKT na Facebooku!


Karate Tradycyjne - Lubelszczyzna

 

765444
Dziś
Wczoraj
Tydzień
ostatni tydzień
miesiąc
ostatni miesiać
całość
96
136
854
751157
6343
12501
765444

23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mętowie odbył się II turniej Lubelskiej Ligi Karate 2023. Jest to cykliczny turniej testowy. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kategoriach względem podziału na wiek, płeć i stopień uczniowski. Młodsi karatecy mierzyli się ze sobą w kata, starsi natomiast w konkurencji fuku-go, w której na zmianę wykonuje się układ kitei i walczy w kumite. Z każdej grupy wyłonionych zostało 4 zawodników, którzy zakwalifikowali się do III (finałowego) turnieju Lubelskiej Ligi Karate 2023.

 

Lubelski Związek Karate Tradycyjnego pod patronatem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, zorganizował i przeprowadził II turniej Lubelskiej Ligi Karate. Wydarzenie to miało na celu wyłonić finalistów wspomnianych zawodów. Jest to także przygotowanie uczestników do Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym oraz do XXIII edycji Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się w Kraśniku w dniach 9-11 czerwca bieżącego roku.

 

W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowań. To, co nas cieszy, to przede wszystkim wsparcie pana marszałka Jarosława Stawiarskiego, pana starosty Andrzeja Roli oraz wsparcie naszego burmistrza Wojciecha Wilka – mówi Marcin Czech Prezes Krasińskiego Klubu Karate Tradycyjnego – Dużym atutem naszej społeczności jest zaangażowanie rodziców w każde zawody. Życzliwość ze strony lokalnych władz również. Czekamy na wszystkich w Kraśniku. – dodaje Marcin Czech.

 

Jak mówią rodzice zawodników – turniej był na bardzo wysokim poziomie. Nie zawiodła także organizacja – sportowa rywalizacja zakończyła się w przewidzianym czasie.

Konkurencje odbywały się w systemie „każdy z każdym” – dzięki temu zawodnicy mogli porównać swój poziom ze wszystkimi uczestnikami z ich kategorii.

Wartość rozegranych zawodów docenili także uczestniczący w zmaganiach karatecy. Swoją opinią podzielił się Mikołaj:

Lubelska Liga Karate to świetny sposób na przygotowanie się do zbliżających się Mistrzostw Polski. Dla mnie takie zawody to dobry moment na wypróbowanie w czasie walki nowych technik i podejścia do przeciwnika. Jestem zadowolony ze swoich startów, ale wiem też, nad czym muszę popracować – mówi Mikołaj Muchowski, aktualny Mistrz Polski, Europy i Świata

 

Autor: Adrianna Jagodzińska