• K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 
  K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 

  K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 

   

 • KARATE- LUBELSZCZYZNA ' 2022
  KARATE- LUBELSZCZYZNA ' 2022

  K  A  R  A  T  E - LUBELSZCZYZNA ! :-)

 • KARATE LUBELSZCZYZNA ' 2022 ! :-)
  KARATE LUBELSZCZYZNA ' 2022 ! :-)

  K  A  R  A  T  E -LUBELSCZYZNA :-) !

 • KARATE LUBELSZCZYZNA' 2022 ! :-)
  KARATE LUBELSZCZYZNA' 2022 ! :-)

  Karate- L U B E L S Z C Z Y Z N A !:-)

 

 

 

 

578432
Dziś
Wczoraj
Tydzień
ostatni tydzień
miesiąc
ostatni miesiać
całość
122
102
349
566518
1681
6378
578432

EGZAMIN NA STOPNIE MISTRZOWSKIE DAN (1-3 DAN)

podczas Regionalnego Kursu Mistrzowskiego

prowadzonego przez Senseia Włodzimierza Kwiecińskiego

Zamość, 14-15 lipca 2018


Procedura przystąpienia do egzaminu na stopień mistrzowski

I. Każdy kandydat do egzaminu zobowiązany jest przesłać zgłoszenie do egzaminu. Dotyczy to również osób, które po raz kolejny przystępują do egzaminu (tzn. mają poprawkę lub zdają egzamin ponownie). 
Zgłoszenia do egzaminu tylko w formie pisemnej należy przesyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  najpóźniej do dn. 3 lipca 2018 r. (wtorek). 
II. Do zgłoszenia należy dołączyć:

1. Pisemną zgodę instruktora prowadzącego z klubu macierzystego na przystąpienie do egzaminu (osoby, które w przeszłości przystępowały do egzaminu i składały zgodę nie muszą składać jej ponownie).

2. Wykaz aktywności, na podstawie których uzyskano wymaganą liczbę punktów. (patrz pkt IV).

3. Zawodnicy z kadry narodowej juniorów, którym brakuje wymaganego okresu od uzyskania przez zawodnika poprzedniego stopnia oraz / lub którzy mają minimalne braki punktów związane z udziałem w szkoleniach PZKT - obowiązkowo rekomendacja trenera kadry juniorów oraz zobowiązanie do odrobienia punktów przy kolejnych aktywnościach. W celu uzyskania rekomendacji, należy skontaktować się z trenerem kadry narodowej kadetów i juniorów p. Andrzejem Maciejewskim (Biuro Promocji, tel. 22 403 70 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

III. Kandydaci na stopnie 1-3 Dan zobowiązani są napisać pracę pisemną pt. "Moje Karate" (4-6 stron). Pracę należy przesyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dn. 6 lipca 2018 r. (piątek). 
Uwaga: Jako wzór może posłużyć praca napisana przez panią Jagnę Malejko, która rozpoczęła swoją drogę karate w Japonii, w dojo Shorinjiryu Kenkokan Karatedo (praca dostępna jest na stronie www.karate.pl w zakładce Aktualności, z datą 25.01.2016).

IV. Przypominamy, że warunkiem przystąpienia do egzaminu na stopień mistrzowski jest zdobycie przez kandydata następującej liczby punktów poprzez udział w aktywnościach PZKT: 
na 1 Dan – 400 pkt. w ciągu 12 miesięcy poprzedzających egzamin na 2 Dan – 800 pkt. w ciągu 24 miesięcy poprzedzających egzamin na 3 Dan – 1200 pkt. w ciągu 36 miesięcy poprzedzających egzamin

Punkty można uzyskać biorąc udział w niżej wymienionych imprezach: 

Lp.

 

Nazwa imprezy

 

Ilość punktów

Całość

1 dzień

1.

Międzynarodowe Seminarium Gasshuku - zima 

200

50

1.

Międzynarodowe Seminarium (maj) 

150

75

2.

Międzynarodowe Seminarium Gasshuku – lato 

200

50

3.

Kurs Mistrzowski (grudzień)

50

25

4.

Konsultacje dla kandydatów do egzaminu na stopnie mistrzowskie Dan

50

x

5.

Regionalny Kurs Mistrzowski z Senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 

50

x

Uwaga: Zgodnie z decyzją Zarządu PZKT zawodnicy z kadry narodowej juniorów mają możliwość przystąpienia do egzaminu na 1 Dan, w przypadku braku wymaganego okresu od uzyskania przez zawodnika poprzedniego stopnia oraz / lub minimalnych braków punktów związanych z udziałem w szkoleniach PZKT przy zobowiązaniu zawodnika do odrobienia punktów przy kolejnych aktywnościach. Zawodnicy ci zobowiązani są do złożenia rekomendacji trenera kadry juniorów (patrz punkt II. powyżej).

V. Wpłaty na egzamin – gotówką w biurze seminarium w Zamościu (adres biura zostanie podany przez organizatora w komunikacie o Regionalnym Kursie Mistrzowskim).   
VI. Koszt egzaminu:

1-2-3 Dan – 200 USD

Osoby, które przystępują do egzaminu poprawkowego, dokonują jedynie opłaty w wysokości 100zł. 
Wymagania egzaminacyjne na poszczególne stopnie są dostępne na stronie internetowej PZKT: http://karate.pl/wymagania_egzaminacyjne.php.