• K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 
  K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 

  K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 

   

 • KARATE- LUBELSZCZYZNA
  KARATE- LUBELSZCZYZNA

  K  A  R  A  T  E - LUBELSZCZYZNA ! :-)

 • KARATE LUBELSZCZYZNA
  KARATE LUBELSZCZYZNA

  K  A  R  A  T  E -LUBELSCZYZNA :-) !

 • KARATE LUBELSZCZYZNA
  KARATE LUBELSZCZYZNA

  Karate- L U B E L S Z C Z Y Z N A !:-)

 • KARATE- LUBELSZCZYZNA
  KARATE- LUBELSZCZYZNA

  OBÓZ LETNI- OKUNINKA- 20- 27.08.2023 r.- TRWAJĄ ZAPISY- ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 

 

 

Zapraszamy na stronę LZKT na Facebooku!


Karate Tradycyjne - Lubelszczyzna

 

756039
Dziś
Wczoraj
Tydzień
ostatni tydzień
miesiąc
ostatni miesiać
całość
15
398
998
742303
9439
10317
756039

 

Ogólnopolskie zgrupowanie
dla SENIORÓW 50 +

29.11- 03.12.2017 r.
Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki
"DOJO- STARA WIEŚ"

z udziałem SENIORÓW
z LUBELSZCZYZNY

RELACJA

    W dniach 29.11- 03.12.2017 r. w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki " Dojo- Stara Wieś" odbyło się zgrupowanie w ramach programu " Aktywny Senior- Karate 50 +" realizowanym w 2017 roku przez Polski Związek Karate Tradycyjnego przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, w którym wzięła udział setka seniorów z całej Polski, nie zabrakło również seniorów z Lubelszczyzny :-) Uczestnicy wzięli udział w treningach karate tradycyjnego dostosowanych do wieku i możliwości ćwiczących,  prowadzonych przez renomowanych instruktorów którzy byli mocno zaangażowani w realizację projektu w 2017 r., w tym byłych medalistów mistrzostw świata i Europy: Andrzeja Maciejewskiego, Mirosława Ellwarta, Annę Kulczyńską, Kazimierza Maruta i Pawła Batora. W programie zjazdu znalazły się również cieszące się dużą zajęcia jogi oraz tańca. 
Niezwykle ciekawą okazała się prezentację " Perły Kaukazu", którą przygotowała Panią Romę Przyłuską z Biura Podróży Gala Travel w Lublinie oraz wykład „ Jak najdłużej zachować zdrowie i kondycję fizyczną”  dr n.med. Małgorzaty Strenk oraz firmę Forever.
Uczestnicy zjazdu korzystali również z odnowy biologicznej możliwej w ośrodku- jacuzzi i sauny oraz spacerów w śnieżnobiałej, pięknej zimowej scenerii. Dodatkową atrakcja było spotkanie towarzyskie w ramach zorganizowanego wieczoru  "Andrzejkowego", podczas którego seniorzy miło spędzili wspólny czas i dobrze się bawili, min.: odbyły się tańce, wróżby andrzejkowe- lanie wosku. Huczne " sto lat" wysłuchał w wykonaniu seniorów solenizant- p. Andrzej Maciejewski- Wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.
Zgrupowanie zbiegło się z pierwszą rocznicą śmierci utytułowanej karateczki z Lubelszczyzny - Beaty Welfle (z domu Maciejewskiej), w związku z czym w dniu 1.12.2017 r. odbyła się w niezwykłej atmosferze msza intencyjna.
Największe emocje zdecydowanie panowały podczas turnieju, który odbył się w dniu 2.12.2017 r., a rozgramy został w 8 konkurencjach. Dla wszystkich dzielnych zawodników zostały przygotowane dyplomy i medale za udział, a dla najlepszych dodatkowo puchary za miejsca 1-4. Najstarsza zawodniczka miała 82 lata, a zawodnik 81 lat i otrzymali specjalne puchary. Gratulujemy wszystkim ducha walki :-)
Nad całością przebiegu zgrupowania czuwała pomysłodawczyni i realizatorka ogólnopolskiego programu "Aktywny- Senior Karate 50+"- Barbara Marciniak.
Uczestnicy zgrupowania już czekają na nowy sezon 2018, wystosowali do Ministra Sportu i Turystki list dziękujący za wsparcie projektu, jak również złożyli petycję do PZKT,  aby jak najszybciej odbyła się kontynuacja programu w 2018, co najstarsi uczestnicy argumentowali- " było świetnie, jesteśmy szczęśliwi i dziękujemy, czekamy na kontynuację programu jak najszybciej w 2018 roku, chcemy jeszcze raz wziąć w nim udział"! :-) 

 Okazało się, że udział w zgrupowaniu było wyjątkowym przeżyciem dla uczestników, którzy odważnie dali dobry przykład Polakom w wieku 50+, że na sport, a w szczególności karate tradycyjne- nigdy nie jest za późno !
  
FOTORELACJA:
https://www.facebook.com/pg/Świat-Karate-1462523660718046/photos/?tab=album&album_id=1754333298203746