• K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 
  K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 

  K A R A T E - LUBELSZCZYZNA 

   

 • KARATE- LUBELSZCZYZNA ' 2018
  KARATE- LUBELSZCZYZNA ' 2018

  K  A  R  A  T  E - LUBELSZCZYZNA ! :-)

 • KARATE LUBELSZCZYZNA ' 2018 ! :-)
  KARATE LUBELSZCZYZNA ' 2018 ! :-)

  K  A  R  A  T  E -LUBELSCZYZNA :-) !

 • KARATE LUBELSZCZYZNA' 2018 ! :-)
  KARATE LUBELSZCZYZNA' 2018 ! :-)

  Karate- L U B E L S Z C Z Y Z N A !:-)

kalendarz 2018250152
Dziś
Wczoraj
Tydzień
ostatni tydzień
miesiąc
ostatni miesiać
całość
123
307
2282
235195
7861
9692
250152

Wyniki Plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2016 Roku
Najlepszymi Zawodnikami PZKT 2016 Roku zostali...Maria Depta i Dawid Rojowski! W Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” w sobotę 18 lutego uroczyście ogłoszono wyniki plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2016 Roku. W uroczystości wzięli udział goście specjalni m.in. znakomici japońscy instruktorzy karate: sensei Masaru Kamino, sensei Koichi Ogusu i sensei Chiyomaro Shimoda, przedstawiciele władz WTKF, przedstawiciele narodowych federacji karate tradycyjnego i uczestnicy Zimowego Gasshuku.

Laureatami plebiscytu są zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki sportowe w roku 2016, głównie podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 (14-15 października), a także podczas VII Pucharu Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który rozegrany został 28 maja w Dojo – Stara Wieś.

Tytuł Najlepszej Zawodniczki PZKT ponownie uzyskała Maria Depta, która w 2016 roku zdobyła mistrzostwo świata w fuku-go, kumite drużynowym i en-bu kobieta/mężczyzna, a także brązowy medal MŚ w kata indywidualnym; podczas mistrzostw Polski wywalczyła zaś tytuł mistrzyni w fuku-go, ko-go kumite, kata indywidualnym i en-bu kobieta/mężczyzna, a także brąz w kumite indywidualnym; poza tym w minionym roku Maria Depta zdobyła II miejsce w Pucharze Europy i zwyciężyła w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego.

Tytuł Najlepszego Zawodnika PZKT 2016 Roku zdobył debiutujący w kategorii seniorów Dawid Rojowski. W ubiegłym roku wywalczył tytuły mistrza świata w kumite indywidualnym i kumite drużynowym oraz mistrza Polski w kumite indywidualnym, kumite drużynowym i ko-go kumite.

Najlepszą Zawodniczką Kata 2016 Roku została mistrzyni świata i Polski w kata indywidualnym – Aleksandra Gorzka.

Paweł Janusz – mistrz świata i Polski w kata indywidualnym i kata drużynowym zdobył tytuł Najlepszego Zawodnika Kata 2016 Roku.

Justyna Marciniak ponownie została wyróżniona tytułem Najlepszej Zawodniczki Kumite; w 2016 zdobyła mistrzostwo świata w kumite indywidualnym i kumite drużynowym, a także brąz MŚ w fuku-go, jest także mistrzynią Polski w kumite indywidualnym, brązową medalistką MP w fuku-go i ko-go kumite.

Najlepszy Zawodnik Kumite 2016 Roku, to Dawid Rojowski – mistrz świata i Polski w kumite indywidualnym i drużynowym, który w plebiscycie wyróżniony został również tytułem Najlepszego Zawodnika PZKT minionego roku.

Tytuły Najlepszej Pary En-Bu 2016 Roku otrzymały dwie mistrzowskie pary:
Maria Depta i Adrian Zwierzchowski –  mistrzowie świata i Polski w en-bu kobieta/mężczyzna oraz Wiktor Staszak i Paweł Tomasik – mistrzowie świata i Polski w en-bu mężczyzna/mężczyzna.

Gratulujemy zawodnikom wspaniałych startów w 2016 roku i dziękujemy za dostarczanie nam tak wielu pozytywnych emocji!  

Podczas uroczystości w Dojo – Stara Wieś wyróżnieni zostali również najlepsi wychowawcy, instruktorzy, szkoleniowcy i egzaminatorzy karate tradycyjnego 2016 roku.

Najlepsi Szkoleniowcy Klubowi 2016 Roku to:
w kategorii wiekowej dzieci – Michał Janusz,
w kategorii wiekowej junior młodszy (14-15 lat) – Janusz Sowa,
w kategorii wiekowej junior (16-17 lat) – Paweł Janusz,
w kategorii wiekowej młodzieżowiec (18-19-20 lat) – Rafał Wajda,
w kategorii wiekowej senior – Radosław Olczyk.

Andrzej Maciejewski otrzymał tytuły: Egzaminatora Roku 2016 – za przeprowadzenie największej liczby egzaminów na stopnie uczniowskie oraz Najlepszego Instruktora Klubowego 2016 Roku – za całokształt pracy na rzecz rozwoju karate tradycyjnego, a w szczególności za liczbę osób przygotowanych do egzaminów na stopnie uczniowskie kyu, liczbę osób uczestniczących w aktywnościach PZKT i liczbę zawodników startujących w najważniejszych zawodach rangi mistrzowskiej.

Tytułem Wychowawcy Dan 2016 Roku został wyróżniony Rafał Wajda za przygotowanie największej liczby osób, które w roku 2016 uzyskały stopnie mistrzowskie Dan.

Najlepszym Klubem PZKT została ponownie Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice. Klub otrzymał wyróżnienie za całokształt pracy na rzecz rozwoju karate tradycyjnego w 2016 roku, a w szczególności za: liczbę przeprowadzonych egzaminów na stopnie uczniowskie kyu, liczbę indywidualnych licencji PZKT, liczbę osób uczestniczących w aktywnościach PZKT oraz liczbę startujących zawodników w imprezach PZKT.

Jako Imprezę Roku 2016 w kategorii imprez z kalendarza PZKT uznano historyczny Festiwal Renesans Karate-Do (14-15 października, Kraków), a Imprezą Roku 2016 w kategorii imprez pod patronatem PZKT został IX Puchar Mistrza – Międzynarodowy Otwarty Turniej w Karate Tradycyjnym (1 października, Wrocław).

Regionalne Wyróżnienie Specjalne od PZKT otrzymał Robert Łój za całokształt pracy i kierowanie się w życiu zasadami BUDO.
Józef Rączka – sędzia międzynarodowy klasy „A” WTKF został wyróżniony za zasługi w szkoleniu i postawę fair-play w czasie sędziowania i kierowanie się zasadami BUDO.
A specjalne podziękowanie dla trenerów kadry narodowej kadetów i juniorów PZKT w latach 2015 i 2016 za współpracę i osiągnięte wyniki sportowe podopiecznych otrzymali Justyna Marciniak i Rafał Wajda.

Uroczystości ogłoszenia wyników plebiscytu towarzyszył pokaz karate tradycyjnego w wykonaniu mistrzów – zawodników z kadry narodowej PZKT. Jedyny w swoim rodzaju wieczór uświetnił również energetyczny koncert zespołu Samokhin Band, polsko-rosyjskiej grupy, której muzycy określają swoją twórczość jako „mieszankę jazzu, funky, ska, starego, dobrego rock'n'rolla oraz wschodniego folku wzmocnioną mocnym rockowym brzmieniem, do której dochodzi rosyjska charyzma i kozacka energia!”.
 
Fot. Paweł Grabalski, Joanna Musiał
www.karate.pl